Theta Healing

Jestem dyplomowanym
terapeutą Theta Healing.

Theta Healing

Jestem dyplomowanym terapeutą Theta Healing,

Co to jest Theta Healing?

Theta Healing to system/metoda  stworzona przez VIANNE STIBAL. Metod ma zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia. Pracując z ThetaHealing, wykorzystujesz naturalną moc swoich fal mózgowych. Będąc w stanie Theta, docierasz do podświadomości, gdzie są przechowywane ograniczające przekonania i uczucia, które blokują realizację marzeń i celów. Podobnie działa to w przypadku  choroby – za pomocą Theta docieramy do przekonań, które wywołały lub utrzymują Cię w stanie choroby.

Korzystając z metody Uzdrawiania Theta, jesteś w stanie nie tylko dotrzeć do tego, co Cię blokuje, ale również to ZMIENIĆ – zmienić ograniczające Cię przekonania i uczucia, a następnie zastąpić je pozytywnymi.

Theta uwalnia głęboko zakorzenione lęki, negatywne przekonania i uczucia, ukryte w podświadomości, a dzięki stosowaniu pozytywnych doładowań – w ich miejsce wprowadza się pozytywne, wspomagające informacje i odczucia.

Co możemy uzdrowić metodą Theta Healing?

Można uzdrowić choroby, zmienić naszą sytuację finansową lub nasze relacje, związki. Często przyczyną tego, że nie realizujemy naszych celów, że nie spełniają się nasze marzenia jest fakt, że w naszej podświadomości tkwią ukryte przekonania.

Proces uzdrawiania chorób polega na poszukiwaniu przyczyn mentalnych – np. często powtarzana myśl lub przekonanie, które w efekcie powoduje niejako przyciągnięcie choroby. (Na przykład wirusy przyciągane są najczęściej przez osoby o niskim poczuciu własnej wartości). W czasie uzdrawiania Theta docieramy do przyczyn dolegliwości i zmieniamy destrukcyjne przekonania na poziomie podświadomym.

Często jednak nie są to tylko destrukcyjne przekonania, ale okazuje się, że mamy korzyści z chorowania. Na pytanie o korzyści z chorowania – większość osób reaguje zdziwieniem, ale zapytaj siebie szczerze co daje ci dana choroba – może masz więcej czasu dla siebie, może dostajesz więcej wsparcia od rodziny, czujesz się w końcu kochana lub rodzina przestała się kłócić. Dopóki masz korzyści z danej choroby proces uzdrowienia może być utrudniony. W Theta uczymy się jak osiągnąć te same korzyści bez potrzeby chorowania. Wówczas ciało traci powód, by chorować i natychmiast może wyzdrowieć, czyli wrócić do swojego naturalnego stanu.

PRACUJĄC W THETA HEALING ZACZYNASZ CORAZ WYRAŹNIEJ WIDZIEĆ, ŻE MASZ WPŁYW NA SWOJE ŻYCIE.

Wiesz, że możesz je zmieniać. Co się może zmienić w życiu? Można na przykład uwolnić się od traum i żalu. Tym samym uruchomić energie i miejsce na natychmiastowe uzdrowienie siebie i manifestację tego, czego pragniesz. Nie zawsze dzieje się to od razu. Zależy to w dużej mierze od naszej gotowości na zmiany. Mieć odwagę, aby dojść do tak zwanego korzenia sprawy – do leku, który leży u podstaw i wtedy wszystko się zmienia.

Jak wygląda sesja Theta Healing?

Po pierwsze musisz wiedzieć, co chcesz zmienić – np. chcę dostać podwyżkę, chcę spotkać partnera na życie. Następnie umawiamy się na spotkanie telefoniczne lub skype w dogodnym dla obu stron czasie i przez godzinę pracujemy na odległość.

CO SIĘ W TYM CZASIE DZIEJE? – sprawdzamy np. jakie podświadome lęki powodują, że nie spotkałaś jeszcze swojego partnera. Np. możesz podświadomie uważać, że będziesz musiał/musiała zrezygnować z siebie, ze swojej wolności. Dlatego na poziomie świadomym odrzucasz potencjalnych kandydatów, aby nie stracić tego, co dla ciebie jest ważniejsze – czyli wolności-samostanowienia. Wtedy w trakcie pracy Theta zmieniamy to przekonanie i uczymy podświadomość, że jest możliwe mieć partnera, szczęśliwy związek, a jednocześnie zachować swoją wolność. Gdy pozbędziemy się wszystkich blokujących przekonań partner się pojawia.

Nie zawsze można dany temat w całości przepracować na jednej sesji. Czasem temat wymaga kilku spotkań. Na każdej sesji zostaje zmienione i przepracowane wszystko, co jest możliwe do uzdrowienia w danym momencie.

Zawsze w najlepszy możliwy sposób i dla najwyższego dobra.

Przykładowe doładowania Theta

Dot. BOGACTWA

Już znam, czuję i rozumiem definicję dotyczącą bogactwa i luksusu. Wiem jak przyciągać bogactwo, dostatek i luksus bez lęku przed staniem się egoistyczna, chciwa, obojętna, czy osamotniona. I już wiem i czuję, jak przyjąć i zaakceptować tę energię w każdym obszarze swojego życia. Już wiem i czuję, że jestem warta posiadania bogactwa, zdrowia, miłości i duchowości jednocześnie, bez potrzeby rezygnowania z któregokolwiek z nich, aby mieć drugie. I że jest możliwe i w pełni bezpieczne dla mnie pozwolić sobie na życie w bogactwie. I że już to mam, dla najwyższego dobra.

Dot. RELAKSU

Rozumiem definicję wszechświata dotyczącą RELAKSU. Wiem jakie to odczucie zrelaksować się, wiem, kiedy się zrelaksować, wiem, jak się zrelaksować, wiem, jak żyć na co dzień relaksując się, wiem, że możliwe jest ZRELAKSOWANIE się.

Dot. ODPUSZCZENIE PRZESZŁOŚCI I OTWARCIA NA NOWE

Wiem, jak żyć bez żałowania przeszłości, wiem jakie to odczucie przebaczyć samemu sobie, wiem jakie to odczucie pójść naprzód, wiem jak żyć bez strachu, wiem jak żyć bez żalu, WIEM JAKIE TO ODCZUCIE ZAAKCEPTOWAĆ I OTRZYMAĆ MIŁOŚĆ.

Przykłady sesji Theata Healing z książki Vianny

Przykład 1

Vianna – powiedz mi coś więcej o sobie.
Mężczyzna – Jestem muzykiem, zawsze dużo podróżowałem i byłem jednym z najlepszych w swoim fachu, Pewnej nocy, po koncercie poczułem się źle. Nie mogłem oddać moczu. W szpitalu powiedzieli, ze to pewnego rodzaju zapalenie nerek. Dali mi antybiotyk i poczułem się lepie. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła i musiałem poddać się dializie….. Do dzisiaj jestem na dializie.
V – Czy przez te problemy musisz spędzać więcej czasu w domu z żoną ?
M – tak
V – czy wciąż dużo podróżujesz?
M – tak, jest mi trudniej, ale wciąż to robię
V – Odczuwam, że chcesz przestać podróżować. Zgadza się?
M – tak od dłuższego czasu. Męczy mnie ciągłe podróżowanie
V – zastanawiam się, czy jesteś gotowy na uzdrowienie. Czuję, że chcesz przestać podróżować i zostać w domu z żoną
M – Z powodu choroby czuję się bezpieczniej w domu z żoną
V – jaka najgorsza rzecz stanie się jeśli wyzdrowiejesz?
M – Nie potrafię sobie wyobrazić co złego mogłoby się stać
V – jak czułbyś się, gdybyś wrócił do pracy i muzyki?
M – muzyka jest moja pasją, ale chciałbym móc wybierać moje własne godziny pracy
V – czy mogę Cię nauczyć, że możesz odnieść sukces, a jednocześnie spędzać z żoną tyle czasu ile tylko zechcesz?
M – TAK
v – TA CHOROBA SPRAWIŁA, ŻE ZDAŁEŚ SOBIE SPRAWĘ, ŻE MUSISZ WIĘCEJ WYPOCZYWAĆ. PYTANIE BRZMI CZY MOŻESZ SOBIE POZWOLIĆ NA TYLE RELAKSU JEŚLI BĘDZIESZ ZDROWY?
M – tego bym chciał, ale nie sadzę zęby mi się to udało
V – widzisz ten konflikt?
M – tak
Często nie jesteśmy gotowi, aby zaakceptować uzdrowienie, bo mamy z tego określone korzyści. W theta zmieniamy te poglądy, aby uzdrowienie było możliwe.

Przykład 2

Vianna: nad czym chciałbyś dziś popracować ?
Klientka: Chciałabym popracować nad tym, że nie mogę znaleźć kogoś, z mogłabym dzielić życie.
V – dlaczego zawsze jesteś sama ?
K – Nie wiem. Jestem miła i dobra i nie mam pojęcia, dlaczego jestem sama.
V – a gdybyś wiedziała, dlaczego jesteś sama, jaka byłaby odpowiedź? Jaka najlepsza rzecz stanie się, jeśli będziesz wciąż sama?
K – Co masz na myśli mówiąc – najlepsza rzecz, która stanie się jeśli będę wciąż sama ?
V – Miałam na myśli – w jaki sposób bycie samej Ci sprzyja?
K – No wiem, co lubię robić w wolnym czasie, a kiedy jesteś z kimś, zawsze musisz robić to, co chce partner. Nigdy nie masz nic do powiedzenia. Ta druga osoba rządzi Twoim życiem.
V – czy tak wyglądały Twoje poprzednie związki?
K – Tak, dokładnie. Będąc w związku nigdy nie możesz być tym, kim naprawdę jesteś. Musisz się zmienić, żeby zadowolić tę drugą osobę. Nie możesz być sobą.
V – zatem czujesz się bezpieczniej sama, kiedy możesz być sobą. Zgadza się ?


ZAPROGRAMOWANY SCHEMAT DO ZMIANY – BEZPIECZNIEJ BĘDZIE, GDY JESTEM SAMA, PRZYNAJMNIEJ MOGĘ BYĆ SOBĄ.

Taki schemat należy usunąć, a w to miejsce doładować:
– wiedzę, że gdzieś tam jest ktoś, kto zaakceptuję Cię taką, jaką jesteś naprawdę
– wiedzę, jak być przy takiej osobie sobą
– wiedzę, jak być sobą
– wiem, jakie to odczucie być z kimś blisko
– wiem, jak wpuścić kogoś w moje życie