Biała szałwia do oczyszczania

Biała szałwia do oczyszczania

  • Post category:Blog

Biała szałwia (Salvia apiana) to roślina pochodząca z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. Zwana jest również szałwią indiańską, świętą, czy ceremonialną, ze względu na swoją bogatą historię duchową.

Praktyka palenia białej szałwii to starożytny rytuał duchowy. Od setek lat stosowany przez niektóre grupy rdzennych amerykanów w kulturowych oraz plemiennych praktykach i ceremoniach. Wiele kultur na świecie ma bardzo podobne rytuały.

 W swoim duchowym znaczeniu szałwia używana jest do oczyszczania negatywnej, toksycznej energii takiej jak złe doświadczenia, traumy oraz tej, którą czerpiemy od innych. Pomaga osiągnąć odpowiednią atmosferę potrzebną do medytacji oraz innych rytuałów. Usiądź przy zapalonej szałwii i pozwól jej ściągnąć z siebie negatywne myśli.

Biała szałwia  wykorzystywana jest również do wzmocnienia intuicji, koncentracji oraz czujności. W tradycyjnych kulturach, dla uzdrowicieli oraz ludzi świeckich, szałwia była podstawą do osiągnięcia stanu uzdrowienia lub jako pomoc przy duchowych dylematach.

Dodatkowo szałwia wprawia nas w dobry nastrój, pomaga w walce ze stresem i lękami oraz poprawia sen.  

Jak oczyścić pomieszczenie?

Aby oczyścić dom okadzamy każde pomieszczenie, zaczynając od piwnicy, a kończymy na strychu, poruszając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W tym wypadku najlepiej uprzątnąć całe mieszkanie, okadzić je przy zamkniętych oknach, a następnie porządnie wywietrzyć wszystkie pomieszczenia.

Jak oczyścić osobę?

Sposób 1: Oczyszczając osobę okadzanie dymem rozpoczynamy od głowy, a kończymy przy stopach.

Sposób 2: W innym podejściu, gdy oczyszczamy osobę omiatając ją od stóp w kierunku głowy i od głowy do stóp po przeciwnej stronie ciała.

Najważniejsze, by aura człowieka została oczyszczona dymem białej szałwii, popróbuj więc obu sposobów i wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada.